Bugaboo Atelier Collection

Ponadczasowa elegancja.

 

-- zobacz produkt w sklepie --  

 

We wrześniu 2017 zespół projektantów marki Bugaboo zaprezentuje nową kolekcję: Atelier Collection, limitowaną edycję dla wózków Bugaboo Cameleon3 oraz Bugaboo Buffalo, opracowaną z myślą o tych rodzicach, którzy szukają wózka będącego wyobrażeniem najwyższej elegancji. 

Holenderska marka Bugaboo, znana ze zrewolucjonizowania rynku wózków dziecięcych, od ponad 20 lat tworzy nowe, wybiegające w przyszłość trendy i współpracuje z najlepszymi i najbardziej cenionymi markami, takimi jak: Diesel, Bas Kosters, Missoni oraz Marc Jacobs. Najnowsza kolekcja limitowana prezentuje pod tym względem wyjątkowy talent artystyczny i wiedzę marki Bugaboo. 

Design stanowi siłę napędową zespołu Bugaboo, który tworzy produkty zmieniające aktualne reguły gry i pomagające poruszać się swobodnie po całym świecie. Zespół projektantów Bugaboo wybiera najwyższej jakości materiały i przeprowadza wyczerpujące testy produktów, aby zagwarantować, że mogą być one używane każdego dnia, a zarazem służyć pokoleniom. 92 inżynierów i projektantów zapewnia, że troska o każdy detal, estetykę i styl łączy się w jedno z myślą o funkcjonalności produktu. 

Oprócz tworzenia nowych produktów, zespół projektantów marki Bugaboo stale udoskonala swoje projekty. W ciągu ostatnich 4 lat wprowadzili oni ponad 1500 udoskonaleń dotyczących zarówno samych produktów, jak i procesów ich tworzenia i stale pracują nad kolejnymi udoskonaleniami. “Będąc projektantem, nigdy nie możesz dać się uwieść temu co ‘przewidywalne.’ Musisz popełniać błędy i mieć wytrwałość, aby kontynuować coś, póki nie będzie całkowicie doskonałe. Proces dążenia do doskonałości jest czasem bolesny – z pewnością nie jest on jednak wygodny. Ale właśnie ta jego część jest niezbędna, jeśli chcesz naprawdę tworzyć innowacyjnie.” – wyjaśnia współzałożyciel i główny projektant Max Barenbrug. 

Zdaniem Barber Ebbinge, starszego projektanta Bugaboo, inspiracją do nowej edycji Atelier Collection jest moda francuska – historycznie bardzo elegancka i szykowna, a zarazem nowoczesna i ponadczasowa.

 


Być może najbardziej imponujące w nowej kolekcji jest bogactwo nowej tkaniny mélange, umiejscowionej na gondoli i budce wózka, która nie tylko jest utrzymana w stylistyce unisex, ale także dopasowana jest do wszystkich pór roku. Sprawia to, że przy dodatkowym wykończeniu wózków detalami skóropodobnymi, wózki prezentują się uderzająco pięknie.  Pełnię obrazu kolekcji Atelier uzupełnia elegancka, pikowana, czarna wkładka na siedzisko oraz ręcznie szyte, wykonane z materiału skóropodobnego rączka oraz pałąk. Wprowadzając nową kolekcję, którą uświetni seria analogowych zdjęć cenionej holenderskiej Glasbergen, Bugaboo demonstruje skrupulatny proces projektowania od momentu powstania koncepcji aż do końcowego efektu stworzenia produktu.

Kolekcje Bugaboo Buffalo Atelier oraz Bugaboo Cameleon3 Atelier są dostępne jako kompletna edycja limitowana w ograniczonym okresie od września 2017 r. Śpiworek Bugaboo z kolekcji Atelier jest sprzedawany jako oddzielny dodatek i jest kompatybilny ze wszystkimi wózkami spacerowymi Bugaboo.

 

Poniżej przedstawiono wgląd w skomplikowany proces projektowania, który odbywa się wewnątrz pracowni Bugaboo:

 

 

Analiza trendów


Proces projektowania Bugaboo zaczyna się od badań i eksperymentów – obserwacji kierunków i wpływów nowych trendów, eksperymentów z nowymi rzeczami, starań, aby myśleć inaczej i przekraczać stale granice swojej wiedzy. Projektanci rozważają wszystkie możliwości, ale ostatecznie działają bardzo selektywnie, znajdując najlepsze dostępne kombinacje tkanin, sprzętu, wzorów i technik szycia. 

 

 

Zmierz dwa razy, tnij raz


Drugi etap procesu projektowania polega na przekształceniu prototypu w próbkę – jest to ten etap, kiedy powstała na papierze idea zostaje wprowadzona do prawdziwego życia. Każdy element ma znaczenie. Jakość jest sprawą najwyższej wagi, dlatego z niezwykłą troską dba się o każdy szczegół.  Projektanci Bugaboo utrzymują najwyższe standardy, aby zadowolić nawet najbardziej krytyczne oko. 

 

 

Wykończenie


Ostatnim krokiem w procesie projektowania jest montaż próbki. Zespół projektantów poddaje krytyce swoje “ukochane dziecko” zanim rozpoczęta zostanie ostateczna produkcja. Musi ono wyglądać i funkcjonować perfekcyjnie. Technika, wygląd, funkcjonalność i forma muszą się ze sobą płynnie łączyć – kunszt jest więc tym, co towarzyszy produktowi od koncepcji do chwili stworzenia.