Oto Bugaboo Donkey, czyli podwójny wózek z opcją wózka pojedynczego. Jeśli szukacie wózka dla dwójki dzieci (bez względu czy to bliźniaki czy rok po roku) to zwróćcie na niego uwagę, tym bardziej jeśli nie ogranicza was cena :) Wózek, w którym można się zakochać.
 
Bugaboo Donkey to wózek, który może być zarówno wózkiem bliźniaczym, jak i wózkiem dla dzieci rok po roku, a także wózkiem dla jednego dziecka. Jest to wózek, który można rozszerzyć lub zwęzić w miarę potrzeb, a przy tych wszystkich funkcjach jest wózkiem, który bardzo dobrze się prowadzi.
 
Przygotowałam dla was film, na którym najlepiej widać wszystkie opcje  >>>  FILM
 
We wpisie znajdziecie też, jak zawsze, wszelkie informacje praktyczne typu, jak kupić taki wózek, a także dokładnie rozpisane plusy i minusy. A jeśli macie dodatkowe pytania to piszcie :)
 

 

 

 

Plusy

Wózek dla dwójki dzieci lub jednego. Pięknie zostało to opisane jednym zdaniem na stronie Bugaboo: „wózek, który rośnie wraz z Twoją powiększającą się rodziną”. I jest w tym wiele prawdy :) Ogólnie wózek można rozszerzyć i zmienić na podwójny. Stąd Bugaboo mamy w takich opcjach:

  • Wersja MONO dla jednego dziecka.
  • Wersja DUO dla dwójki dzieci w różnym wieku.
  • Wersja TWIN dla bliźniąt.

Tak naprawdę to ten sam wózek, a przynajmniej ten sam stelaż, jedynie siedziska są różne lub w różnych kombinacjach. Mono to może być gondola lub spacerówka, DUO to na początku gondola i spacerówka, a potem dwa spacerowe siedziska, a twin to początkowo dwie gondole, a potem dwa siedziska spacerowe.

 

Ustawienia siedziska przodem lub tyłem do rodzica. Bez względu na wybraną opcją siedziska można wpiąć przodem lub tyłem do rodzica. Co jest fajne przy dzieciach w różnymi wieku (często dziecko, a może rodzice wolą gdy maluch jedzie przodem do mamy/taty).

 

Wielkie budki to super opcja i uwielbiam je baaaardzo. Budka jest rozsuwana za pomocą suwaka i robi się niesamowicie długa. Dziecko może spokojnie sobie spać i na pewno słońce go nie będzie razić. Mogę się przyczepić do braku okienka w budce, ale z drugiej strony, nie jest to aż takie istotne.

 

Regulowane oparcie poprzez wygodny klips z tyłu siedziska jest proste i można spokojnie ustawić to siedzisko jedną ręką. Siedzisko jest kubełkowe, ma 3 pozycje.

 

Wygodne prowadzenie to wielka zaleta wózka. W końcu prowadzimy kilkadziesiąt kilo, szczególnie gdy dzieci są większe, więc to ważne by jechało się miło, a nie pchało wózek za karę :)

No i jest zwrotny, spokojnie można wykręcić w miejscu.

 

Regulowana rączka to też ważna opcja, szczególnie jeśli rodzice są różnego wzrostu. Tutaj jest to regulacja teleskopowa.

 

Koła są spore i pompowane, co dodatkowo poprawia komfort jazdy.

 

Duży kosz na zakupy to kolejny plus. W opcji mono można zainstalować dodatkową torbę, więc aż szkoda nie chodzić na zakupy :) Za to w wersji duo lub twin wózek jest szerszy, więc kosz dolny również jest większy.

 

Pasy wpinane są oddzielnie i naramienne i biodrowe, traktuje to obecnie jako plus, szczególnie, że starszym dzieciom można łatwo zapiąć tylko biodrowe, ale wiem, że przy młodszych wymaga to pewnej wprawy, szczególnie gdy maluch się wierci.

Minusy

Pałąk z pianki to może drobnostka, ale przy dopracowanym wózku mnie osobiście denerwuje :) Po pierwsze trudno się go wypina, a po drugie jest z pianki, więc najpewniej zostanie pogryziony.

Cena. I dochodzimy do najmniej przyjemnego punktu – ceny. Wózek jest dość drogi.

 

 

Klips do regulacji oparcia

 

 

Klips do regulacji rączki

 

 

Bugaboo Donkey kosz

 

 

Klips na rączce (jeden z trzech do poszerzania wózka)

 

 

Rozsuwana budka

 

 

Pasy zapinane – odzielnie każdy z naramiennych i biodrowych.

 

 

Koła

 

 

Guzik do wypinania siedziska

 

 

Guzik składania

 

 

Blokada kół przednich do jazdy na wprost

 

Ustawienia wózka

I kilka wariacji ustawień wózka.

 

 

Bugaboo Donkey podwójny

 

 

Pojedynczy

 

 

Pojedynczy przodem do rodzica

 

 

Pozycja leżąca, może być również gondola

 

Jak kupić wózek Bugaboo Donkey?

Najlepiej kupić Bugaboo Donkey u dystrybutora, czyli biegniemy na stronę: Bugaboo.pl. W wersji mono ceny zaczynają się od 4950 zł.

Można pokusić się o używany, choć wcale nie jest to takie proste :)

Dla kogo wózek?

Jest to zdecydowanie wózek podwójny z wyższej półki. Jeśli nie ogranicza was cena, a macie bliźniaki lub dzieci z małą różnicą wieku to warto go rozważyć :) Szczególnie jeśli dużo chodzicie lub planujecie chodzić na spacery.

Wymiary

Wózek podwójny, z dwoma siedziskami to 15 kg. Złożony: 91 x 60 (75) x 40 cm

i jak wam się podoba?